Pripremne utakmice u fudbalu

Avijatičar – Glumač 2:2

2019-05-31 Fudbaleri Avijatičara i Glumča remizirali su u zaostaloj utakmici u okviru takmičenja OFL Požega. Glumač došao do vođstva od 0:2. Poslednji sekundi prvog poluvremena akcija po desnoj strani, lopta od stative ulazi u mrežu 1:2. A zatim sudijske odluke koje su drugo poluvreme načinili zanimljivim, dovele su do dva jedanesterca u roku od 15-tak minuta. Domaćin je prvi kazneni udarac promašio, dok je drugi pogodio. Za Glumač nije dosuđen nijedan od moguća tri jedanaesterca. U samom finišu meča napadač Glumča ulazi u 16 metara, igrač domaćih uklizava, a glavni sudija pokazuje žuti karton zbog navodnog simuliranja. U nedelju Glumač gostuje Bakionici u 17:30 i ima priliku za novim bodovima.

Zaostala utakmica između Avijatičara iz Vranjana i Glumča biće odigrana u sredu od 17:30 minuta u Vranjanima, odlučili su čelni ljudi Opštinskog fudblaskog saveza. Utakmica između ove dve ekipe prekinuta je zbog jakog nevremena kod rezultata 0:0, pa se igra nova utakmica. Glumač se nakon pobede nad Plavim Tokom probio na drugo mesto, dok je Avijatičar iz Vranjana poražen od Gorobilja rezultatom 2:0. Narednog vikenda derbi kola igra se u Bakionici, istoimena ekipa dočekuje Glumač. Finiš sezone je sve zanimljivi, za prvo mesto se bore Bakionica, Glumač i Avijatičar.