Siguran hod Požežana

Fudbaleri požeške Sloge ubedljivo su pobedili ekipu Karađorđa iz Topole rezultatom 4:0. U meču 31 kola, kada je u pitanju srpskoligaški fudbalski zapad, lider karavana Sloga iz Požege je kao domaćin savladala goste iz Topole ekipu Karadjordja rezultatom od 4:0. Na samom početku susreta plavi nisu iskoristili jedanaesterac, pošto je neprecizan bio štoper Vlašić. Sredinom prvog poluvremena levokrilni napadač Kilibarda dovodi domaćina u vodjstvo od 1:0, što je ujedno bio rezultat prvog dela utakmice. U finišu prvog poluvremena Sloga ostaje sa igrčem manje, nakon crvenog kartona koga je zaradio levi bek Jevremović. U nastavku, domaći sastav je postigao tri gola preko dvostrukog strelca desnokrilnog napadača Djukića, a u listu strelaca se upisao i vodja navale Plazinić. Ekipa Jovana Nikitovića u 32 kolu u nedelju gostuje na stadionu pokraj Dunava, gde je od 17 časova i 30 minuta čeka utakmica sa domaćinom, ekipom Smedereva.

U regionalnoj zlatiborskoj ligi zabeležemni su sledeći rezultati: Lauš – Železničar 3:2; Višesava – Lazarica 3:2; Ježevica – Zlatar 0:7; Prvi Partizan – Perućac 3:2; Ariljska Rampa – Crnokosa 5:2; Omladinac – Jedinstvo 1:2; Polet – Čajetina  2:2; Savinac – Jasen 3:1. Zlatar je ubedljivo priv sa 71 bodom, druga je Ariljska Rampa 55 bodova…

U Opštinskoj ligi Požega postignuti su sledeći rezultati: Bakionica – Borac 2:0; Avijatičar – Sečica 5:1; Blagaja – Dobrinjac 5:2; Glumač – Gorobilje 3:2;  Plavi Tok – Trešnjica 4:2. Prva je ekipa Avijatičar sa 47 bodova, zatim  Sečica 39, Gorobilje 37, Glumač 35…

Izvor/Slika: facebook