Sloga putuje u Smederevo po tri boda

Požeška Sloga svoj naredni meč će odigrati protiv ekipe Smedereva. Utakmice se igra u nedelju 3.juna od 17:30 na gradskom stadionu u Smederevu. Navijači Sloge pratiće utakmicu u Smederevu sa južne tribine, ispod koje je parking za naše autobuse i aute kojima će putovati jedan broj Požežana. Lider na novom ispitu. Oklopnici naredna prepreka. Vikend što dolazi, rezervisan je za mečeve 32 kola, kada je u pitanju srpskoligaški fudbalski zapad. Prvoplasirana Sloga iz Požege u nedelju od 17 časova i 30 minuta gostuje na fudbalskom zdanju pokarj Dunava, gde je čeka susret sa domaćim Smederevom 1924. Šef struke Požežana Jovan Nikitović, izneo je očekivanja pred navedenu utakmicu: „Još jedna teška utakmica u nizu za nas. Sloga je u dosadašnjem delu prvenstva pretrpela dva poraza, a jedan je upravo od ekipe Smedereva. Trošiti reči o tom klubu nema potrebe. Njihova pozicija na tabeli najbolje odslikava njihov kvalitet. Nakon jesenjeg dela su bili prvi na tabeli. Plasirali su se u finale Kupa na teritoriji FSRZS. Predvodi ih jedan sjajan stručnjak u liku Ljubiše Stamenkovića, koji ima veliko iskustvo. Da bi sačuvali poziciju na kojoj se nalazimo, potrebno je da u preostala tri kola budemo na visini zadatka. To svakako nije lako. Medjutim, igrači Sloge su za sada pokazali da su na dobrom putu. Drugarstvo, velika energija za dobrim rezultatima nas krasi. Verujem, da momci mogu uz jednu želju, borbenost, angažovanost, požrtvovanost, disciplinovanu igru i uz kvalitet koji ekipa poseduje, da se dodje do još jednog dobrog rezultata po nas“… Utakmicu će kao glavni arbitar voditi Igor Stoilković (Beograd), sa svojim pomoćnicima takodje iz Beograda Bojanom Banovićem i Goranom Stanojevićem, dok je četvrti arbitar Uroš Vuković (Kragujevac). Uloga delegata i posmatrača pripala je Zoranu Sandiću (Lajkovac). Uprava Sloge je za navijače, kao i za sve zainteresovane za nedeljni meč obezbedila prevoz autobusima. Polazak je zakazan za 12 časova i 30 minuta ispred Muzičkog kluba.

Izvor: facebook