Ubedljiva pobeda Sloge

Sloga je ovog vikenda dočekala poslednju ekipu na tabeli Polet iz Ljubića u okviru 26. kola Srpske lige Zapad. Utakmica je počela minutom čutanja zbog smirti bivšeg igrača a kasnije vernog navijača Mirolava Karića Pepa. Sloga je ubedljivo pobedila ekipu Poleta rezultatom 6:1. Pogotke za domaće su postigli Obrenović 5 i 13 minutu, Mihajlović 19 i 37 min, Đorđilović u 10 minutu, Kijevčanin u 45 minutu. Počasni pogodak za goste postigao je Đurakić u 83 minutu susreta. Sloga je posle ovog kola druga sa 53 boda, tri boda manje od prvoplasiranog Smedereva.

Utakmica je počela u subotu od 16:30 časova, delioci pravde na ovom meču su bili, glavni sudija Dejan Dimitrijević iz SMedereva, pomoćnici Miloš Živanović iz Kostolca, Dejan Đorđević – Malo Crniće i Mladen Jakovljević iz Ljiga. Delegat susreta Petar Trajković – Kosovska Mitrovica.

Sastavi timova obe ekipe, za Slogu iz Požege su nastupili: Glintić, Janjić, Glišović, Đorđilović, Nikolić (kapiten), Stanić, Protić, Kalajanović, Mihajlović, Obrenović i Kijevčanin, prvi trener Dragiša Žunić, pomoćni trener Dejan Vasilić. Za goste iz Ljubića su nastupili: Vukajlović, Pantović, Đurakić, Obradović, Radovanović, Metikoš, Radosavljević, Maksimović, Petrović (kapiten), Ćirković, Kuljanin, prvi trener Željko Kovačević.

U Opštinskoj ligi Požega, pobede su zabeležili Avijatičar protiv Dobrinjca 1:2; Bakionica – Plavi Tok 1:0; Glumač – Blagaja 3:0; Trešnjica – Napredak 0:4; Gorobilje – Borac 2:2.

Izvor: FK Sloga Požega